Порядок прийому дітей до закладів дошкільної освіти
Прийом дитини до закладу дошкільної освіти здійснюється завідувачем відповідно до отриманого батьками або особи, яка їх замінює, у районного реєстратора направлення, упродовж періоду комплектації новостворених груп наприкінці оздоровчого періоду (серпень) поточного року та упродовж календарного року у разі вивільнення місць у відповідному закладі дошкільної освіти.
У випадку недоукомплектування груп завідувач закладу дошкільної освіти закладу здійснює прийом дітей упродовж календарного року відповідно до отриманих у районного реєстратора направлень.
У разі встановлення статусу заявки «Отримано направлення» заявник зобов’язаний упродовж 30 календарних днів подати завідувачу закладу дошкільної освіти окрім направлення у даний заклад, виданого районним реєстратором, усі документи, які необхідні для зарахування дитини, передбачені п.6 Положення «Про дошкільний навчальний заклад», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 №305 (зі змінами):
Медична довідка про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти.
За наявності вільних місць у закладах дошкільної освіти та відсутності заявок у відповідній віковій категорії в ці заклади, районні реєстратори можуть запропонувати заявникам інших закладів дошкільної освіти із найбільшою кількістю записів у Реєстрі можливість бути зарахованими на вільні місця.
У разі відсутності вільних місць в обраному закладі дошкільної освіти та відмови батьків або осіб, які їх замінюють, від іншого запропонованого закладу, заявка залишається в Реєстрі до моменту вивільнення місця.
Завідувачі комунальних закладів дошкільної освіти проводять прийом документів для зарахування дитини у відповідний й заклад лише за наявності направлення, виданого районним реєстратором, яке у подальшому зберігається в дитячому садку в особовій справі дитини.
Держава гарантує надання пільг при влаштуванні в заклади дошкільної освіти:
Дітям військовослужбовців (п. 4 статті 13 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»).
Дітям працівників міліції (стаття 22 Закону України «Про міліцію»).
Дітям працівників державної кримінально-виконавчої служби (п. 5 статті 23 Закону України«Про державну кримінально-виконавчу службу України»на осіб рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби поширюється дія статті 22 Закону України«Про міліцію»).
Дітям працівників державної пожежної охорони (стаття 22 Закону України «Про пожежну безпеку»).
Дітям прокурорів та слідчих прокуратури (стаття 49 Закону України«Про прокуратуру»).
Зміна статусу «Відкладено» в заявці, яка зареєстрована в групу для дітей раннього віку, здійснюється на підставі заяви батьків, або осіб, які їх замінюють, на ім’я розпорядника Реєстру – начальника Управління освіти адміністрації району Харківської міської ради.
Про зарахування дитини до закладу дошкільної освіти завідувач письмово повідомляє районного реєстратора, який вносить до Реєстру номер та дату наказу про зарахування дитини, при цьому статус заявки автоматично змінюється на «Зараховано».
Завідувачі комунальних закладів дошкільної освіти міста щомісячно (30 числа поточного місяця) подають звіт про наповненість груп за звітний період до відповідного Управління освіти адміністрації району Харківської міської ради. Отримані дані обробляються районними реєстраторами та вносяться відповідні зміни в Реєстрі.
Правила закладу дошкільної освіти
В разі відсутності дитини за хворобою або за сімейними обставинами батьки повинні вранці до 9-00 повідомити про те, з якої причини відсутня дитина за тел. 725-17-25.
Приводити дитину батьки повинні в КЗ "ДНЗ" здоровою, чистою та охайною.
Батьки можуть зайти до групової кімнати тільки з дозволу вихователя, медичної сестри або завідувача закладом дошкільної освіти.
Батьки повинні своєчасно сплачувати за утримання дитини у закладі дошкільної освітиі згідно квитанції, до 15-20 числа поточного місяця.
Батьки повинні відвідувати батьківські збори, приймати активну участь у діяльності закладу та у заходах, що проводить КЗ "ДНЗ".
За дитиною зберігається місце в КЗ "ДНЗ" в разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів)
на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування в КЗ "ДНЗ" цього типу